Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 BOONE, Kelly SCHERZ  Exempt from this round
2 DE JONG, Cheryl SCHERMCLUB DEN BOSCH  Exempt from this round
3 KROESE, Roos S.V. ROBBSCHERMEN  Exempt from this round
4 DE WIJN, Day SCHERMCLUB DEN BOSCH  Exempt from this round
5 OBSTER, Ellen NSSV DON QUICHOTE 
6 KROESE, Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
7 KOOIMAN, Anne Clair SCHERMCLUB DEN BOSCH 
8 SIZOO, Isaura S.V. ROBBSCHERMEN 
9 VAN DEN BERGH, Eveline FENCING CLUB ALMERE 
10 HUGHES, Samantha 12  NSSV DON QUICHOTE 
11 HOM, Ans 13  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN 
12 V.D. PUTTEN, Nathalie 14  SCHERZ 
13 BERENDS, Carmen 17  S.V. ROBBSCHERMEN 
14 RENTIER, Anouk 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
15 REINECKE, Liset 19  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN 
16 BAVELAAR, Anne 20  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
17 KEMMERLING, Anyuta 21  ASV VAN DEN BERG 
18 TERZOPOULOS, Marlies 22  SCHERZ 
19 JANS, Linda 22  SCHERMCLUB DEN BOSCH 
20 KERSKES, Malika 26  FENCING ERMELO 
21 KARDOL, Klaartje 27  S.V. ROBBSCHERMEN 
22 VAN DER VEEN, Ynet 28  SCHERZ 
23 YOSHIMORI, Sakura 30  SCHERZ 
24 VAN ARNHEM, Esther   SCHERMCLUB DEN BOSCH 
25 GYOVAI, Lilla Kinga   SCHERMCENTRUM NOORD 
26 VAN PRAET, Merlyse   NSSV DON QUICHOTE 
27 CELIE, Jocy   FENCING CLUB ALMERE 
Round Scores
Pool #1
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
KERSKES, Malika
FENCING ERMELO
1 D4 V5 V5 D2 2 0.50 16 16 0
BERENDS, Carmen
S.V. ROBBSCHERMEN
2 V5 V5 V5 D3 3 0.75 18 12 +6
V.D. PUTTEN, Nathalie
SCHERZ
3 D4 D3 D2 D1 0 0.00 10 20 -10
VAN ARNHEM, Esther
SCHERMCLUB DEN BOSCH
4 D2 D0 V5 D1 1 0.25 8 17 -9
OBSTER, Ellen
NSSV DON QUICHOTE
5 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 7 +13

Pool #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
JANS, Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
1 D4 V5 V5 V5 D1 3 0.60 20 18 +2
KROESE, Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
2 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 11 +12
KARDOL, Klaartje
S.V. ROBBSCHERMEN
3 D1 D0 D1 V5 D3 1 0.20 10 23 -13
KEMMERLING, Anyuta
ASV VAN DEN BERG
4 D4 D2 V5 D3 D4 1 0.20 18 21 -3
HOM, Ans
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
5 D3 V5 D3 V5 D3 2 0.40 19 21 -2
YOSHIMORI, Sakura
SCHERZ
6 V5 D0 V5 V5 V5 4 0.80 20 16 +4
Referee(s):
BEL, Erik
S.V. LA PRIME

Pool #3
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KOOIMAN, Anne Clair
SCHERMCLUB DEN BOSCH
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 17 +6
GYOVAI, Lilla Kinga
SCHERMCENTRUM NOORD
2 D2 D2 D1 D2 V5 1 0.20 12 22 -10
CELIE, Jocy
FENCING CLUB ALMERE
3 D3 V5 D2 D4 D1 1 0.20 15 21 -6
RENTIER, Anouk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
4 D3 V5 V5 D2 V5 3 0.60 20 17 +3
HUGHES, Samantha
NSSV DON QUICHOTE
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
TERZOPOULOS, Marlies
SCHERZ
6 D4 D2 V4 D4 D1 1 0.20 15 21 -6
Referee(s):
SCHOBER, Katja
FENCING ERMELO

Pool #4
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
VAN PRAET, Merlyse
NSSV DON QUICHOTE
1 D2 D1 D1 V5 D3 1 0.20 12 23 -11
VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
2 V5 D2 D4 D3 V5 2 0.40 19 20 -1
SIZOO, Isaura
S.V. ROBBSCHERMEN
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 13 +12
VAN DER VEEN, Ynet
SCHERZ
4 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 15 +9
REINECKE, Liset
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
5 D3 V5 D4 D3 D0 1 0.20 15 19 -4
BAVELAAR, Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
6 V5 D3 D2 D2 V1 2 0.40 13 18 -5
Referee(s):
FRANCIS, Rudolph
S.V. M.V.O.

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 BOONE, Kelly SCHERZ            Exempt from this round
2 DE JONG, Cheryl SCHERMCLUB DEN BOSCH            Exempt from this round
3 KROESE, Roos S.V. ROBBSCHERMEN            Exempt from this round
4 DE WIJN, Day SCHERMCLUB DEN BOSCH            Exempt from this round
5 HUGHES, Samantha 12  NSSV DON QUICHOTE  1.00  25  12  +13  Exempt from this round
6 OBSTER, Ellen NSSV DON QUICHOTE  1.00  20  +13  Exempt from this round
7 SIZOO, Isaura S.V. ROBBSCHERMEN  1.00  25  13  +12  Exempt from this round
8 KROESE, Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.80  23  11  +12  Exempt from this round
9 VAN DER VEEN, Ynet 28  SCHERZ  0.80  24  15  +9  Exempt from this round
10 KOOIMAN, Anne Clair SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.80  23  17  +6  Exempt from this round
11 YOSHIMORI, Sakura 30  SCHERZ  0.80  20  16  +4  Advanced
12 BERENDS, Carmen 17  S.V. ROBBSCHERMEN  0.75  18  12  +6  Advanced
13 RENTIER, Anouk 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.60  20  17  +3  Advanced
14 JANS, Linda 22  SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.60  20  18  +2  Advanced
15 KERSKES, Malika 26  FENCING ERMELO  0.50  16  16  Advanced
16 VAN DEN BERGH, Eveline FENCING CLUB ALMERE  0.40  19  20  -1  Advanced
17 HOM, Ans 13  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  0.40  19  21  -2  Advanced
18 BAVELAAR, Anne 20  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.40  13  18  -5  Advanced
19 VAN ARNHEM, Esther   SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.25  17  -9  Advanced
20 KEMMERLING, Anyuta 21  ASV VAN DEN BERG  0.20  18  21  -3  Advanced
21 REINECKE, Liset 19  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  0.20  15  19  -4  Advanced
22T CELIE, Jocy   FENCING CLUB ALMERE  0.20  15  21  -6  Advanced
22T TERZOPOULOS, Marlies 22  SCHERZ  0.20  15  21  -6  Advanced
24 GYOVAI, Lilla Kinga   SCHERMCENTRUM NOORD  0.20  12  22  -10  Eliminated
25 VAN PRAET, Merlyse   NSSV DON QUICHOTE  0.20  12  23  -11  Eliminated
26 KARDOL, Klaartje 27  S.V. ROBBSCHERMEN  0.20  10  23  -13  Eliminated
27 V.D. PUTTEN, Nathalie 14  SCHERZ  0.00  10  20  -10  Eliminated
Round Scores
Table of 16  
   
(1) YOSHIMORI, Sakura
SCHERZ
 
  (1) YOSHIMORI, Sakura
SCHERZ
 
(16) -BYE-   
   
(9) VAN ARNHEM, Esther
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
  (8) BAVELAAR, Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(8) BAVELAAR, Anne
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
15 - 8
Ref:  SCHOBER, Katja  FENCING ERMELO 
 
(5) KERSKES, Malika
FENCING ERMELO
 
  (5) TERZOPOULOS, Marlies
SCHERZ
 
(12) TERZOPOULOS, Marlies
SCHERZ
 
15 - 10
Ref:  FRANCIS, Rudolph  S.V. M.V.O. 
   
(13) CELIE, Jocy
FENCING CLUB ALMERE
 
 
  (4) JANS, Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
(4) JANS, Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 12
Ref:  VAN STRIJTHEM, Laurent   
 
(3) RENTIER, Anouk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  (3) RENTIER, Anouk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
(14) -BYE-   
   
(11) REINECKE, Liset
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
 
 
  (6) VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
 
(6) VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
 
15 - 4
Ref:  VAN STRIJTHEM, Laurent   
 
(7) HOM, Ans
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
 
  (7) HOM, Ans
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
 
(10) KEMMERLING, Anyuta
ASV VAN DEN BERG
 
15 - 14
Ref:  BEL, Erik  S.V. LA PRIME 
   
(15) -BYE-   
  (2) BERENDS, Carmen
S.V. ROBBSCHERMEN
 
(2) BERENDS, Carmen
S.V. ROBBSCHERMEN
 
 
 

Round #3 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 BOONE, Kelly SCHERZ  Advanced
2 DE JONG, Cheryl SCHERMCLUB DEN BOSCH  Advanced
3 KROESE, Roos S.V. ROBBSCHERMEN  Advanced
4 DE WIJN, Day SCHERMCLUB DEN BOSCH  Advanced
5 HUGHES, Samantha 12  NSSV DON QUICHOTE  Advanced
6 OBSTER, Ellen NSSV DON QUICHOTE  Advanced
7 SIZOO, Isaura S.V. ROBBSCHERMEN  Advanced
8 KROESE, Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  Advanced
9 VAN DER VEEN, Ynet 28  SCHERZ  Advanced
10 KOOIMAN, Anne Clair SCHERMCLUB DEN BOSCH  Advanced
11 YOSHIMORI, Sakura 30  SCHERZ  Advanced
12 BERENDS, Carmen 17  S.V. ROBBSCHERMEN  Advanced
13 RENTIER, Anouk 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  Advanced
14 JANS, Linda 22  SCHERMCLUB DEN BOSCH  Advanced
15 VAN DEN BERGH, Eveline FENCING CLUB ALMERE  Advanced
16 HOM, Ans 13  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  Advanced
17 BAVELAAR, Anne 20  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  Advanced
18 TERZOPOULOS, Marlies 22  SCHERZ  Advanced
19 KERSKES, Malika 26  FENCING ERMELO  Eliminated
20 VAN ARNHEM, Esther   SCHERMCLUB DEN BOSCH  Eliminated
21 KEMMERLING, Anyuta 21  ASV VAN DEN BERG  Eliminated
22 REINECKE, Liset 19  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  Eliminated
23 CELIE, Jocy   FENCING CLUB ALMERE  Eliminated
24 GYOVAI, Lilla Kinga   SCHERMCENTRUM NOORD  Eliminated
25 VAN PRAET, Merlyse   NSSV DON QUICHOTE  Eliminated
26 KARDOL, Klaartje 27  S.V. ROBBSCHERMEN  Eliminated
27 V.D. PUTTEN, Nathalie 14  SCHERZ  Eliminated
Round Scores
Pool #1
On strip 8  at 9:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
SIZOO, Isaura
S.V. ROBBSCHERMEN
1 D3 V5 D3 V5 V5 3 0.60 21 17 +4
BERENDS, Carmen
S.V. ROBBSCHERMEN
2 V5 V5 D1 D4 D4 2 0.40 19 19 0
TERZOPOULOS, Marlies
SCHERZ
3 D2 D1 D2 D2 V5 1 0.20 12 24 -12
BOONE, Kelly
SCHERZ
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 8 +17
OBSTER, Ellen
NSSV DON QUICHOTE
5 D1 V5 V5 D2 V5 3 0.60 18 20 -2
RENTIER, Anouk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
6 D4 V5 D4 D0 D4 1 0.20 17 24 -7
Referee(s):
VAN TEESELING, Freek
S.V. DE DRIE MUSKETIERS

Pool #2
On strip 9  at 9:30 AM
# 1 2 3 4 5 V V/M TS TR Ind
JANS, Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
1 D1 D4 V5 V5 2 0.50 15 18 -3
DE JONG, Cheryl
SCHERMCLUB DEN BOSCH
2 V5 V5 V5 V5 4 1.00 20 10 +10
KROESE, Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
3 V5 D2 D4 V5 2 0.50 16 18 -2
YOSHIMORI, Sakura
SCHERZ
4 D4 D3 V5 V5 2 0.50 17 16 +1
HUGHES, Samantha
NSSV DON QUICHOTE
5 D4 D4 D4 D2 0 0.00 14 20 -6
Referee(s):
JANSEN, Christian
S.V. SCARAMOUCHE

Pool #3
On strip 10  at 9:30 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
DE WIJN, Day
SCHERMCLUB DEN BOSCH
1 D1 D1 V5 V5 D3 2 0.40 15 17 -2
KOOIMAN, Anne Clair
SCHERMCLUB DEN BOSCH
2 V5 V5 D3 V5 D4 3 0.60 22 14 +8
KROESE, Roos
S.V. ROBBSCHERMEN
3 V5 D3 V5 D1 V5 3 0.60 19 16 +3
VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
4 D1 V5 D4 V5 D1 2 0.40 16 22 -6
HOM, Ans
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
5 D1 D0 V5 D4 D1 1 0.20 11 21 -10
VAN DER VEEN, Ynet
SCHERZ
6 V5 V5 D1 V5 V5 4 0.80 21 14 +7
Referee(s):
DULFER, Hugo Jan
S.V. BEAU GESTE

Round #4 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 BOONE, Kelly SCHERZ  1.00  25  +17  Advanced
2 DE JONG, Cheryl SCHERMCLUB DEN BOSCH  1.00  20  10  +10  Advanced
3 VAN DER VEEN, Ynet 28  SCHERZ  0.80  21  14  +7  Advanced
4 KOOIMAN, Anne Clair SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.60  22  14  +8  Advanced
5 SIZOO, Isaura S.V. ROBBSCHERMEN  0.60  21  17  +4  Advanced
6 KROESE, Roos S.V. ROBBSCHERMEN  0.60  19  16  +3  Advanced
7 OBSTER, Ellen NSSV DON QUICHOTE  0.60  18  20  -2  Advanced
8 YOSHIMORI, Sakura 30  SCHERZ  0.50  17  16  +1  Advanced
9 KROESE, Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.50  16  18  -2  Advanced
10 JANS, Linda 22  SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.50  15  18  -3  Advanced
11 BERENDS, Carmen 17  S.V. ROBBSCHERMEN  0.40  19  19  Advanced
12 DE WIJN, Day SCHERMCLUB DEN BOSCH  0.40  15  17  -2  Advanced
13 VAN DEN BERGH, Eveline FENCING CLUB ALMERE  0.40  16  22  -6  Advanced
14 RENTIER, Anouk 18  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM  0.20  17  24  -7  Advanced
15 HOM, Ans 13  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN  0.20  11  21  -10  Advanced
16 TERZOPOULOS, Marlies 22  SCHERZ  0.20  12  24  -12  Advanced
17 HUGHES, Samantha 12  NSSV DON QUICHOTE  0.00  14  20  -6  Eliminated
18 BAVELAAR, Anne 20  SCHERMCENTRUM AMSTERDAM            Eliminated
19 KERSKES, Malika 26  FENCING ERMELO            Eliminated
20 VAN ARNHEM, Esther   SCHERMCLUB DEN BOSCH            Eliminated
21 KEMMERLING, Anyuta 21  ASV VAN DEN BERG            Eliminated
22 REINECKE, Liset 19  SCHERMSCHOOL DE JORDAAN            Eliminated
23 CELIE, Jocy   FENCING CLUB ALMERE            Eliminated
24 GYOVAI, Lilla Kinga   SCHERMCENTRUM NOORD            Eliminated
25 VAN PRAET, Merlyse   NSSV DON QUICHOTE            Eliminated
26 KARDOL, Klaartje 27  S.V. ROBBSCHERMEN            Eliminated
27 V.D. PUTTEN, Nathalie 14  SCHERZ            Eliminated
Round Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) BOONE, Kelly
SCHERZ
 
  (1) BOONE, Kelly
SCHERZ
 
(16) TERZOPOULOS, Marlies
SCHERZ
 
15 - 6
Ref:  DULFER, Hugo Jan  S.V. BEAU GESTE 
    (1) BOONE, Kelly
SCHERZ
 
(9) KROESE, Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
  15 - 14
Ref:  HARTINGS, John  DEVENTER SCHERMVERENIGING 
  (8) KROESE, Katelijn
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
 
(8) YOSHIMORI, Sakura
SCHERZ
 
15 - 14
Ref:  HARTINGS, John  DEVENTER SCHERMVERENIGING 
 
    (1) BOONE, Kelly
SCHERZ
 
(5) SIZOO, Isaura
S.V. ROBBSCHERMEN
 
  15 - 14
Ref:  HARTINGS, John  DEVENTER SCHERMVERENIGING 
  (5) DE WIJN, Day
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
   
(12) DE WIJN, Day
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 12
Ref:  SCHOBER, Katja  FENCING ERMELO 
   
    (4) DE WIJN, Day
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
(13) VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
 
  15 - 14
Ref:  BEL, Erik  S.V. LA PRIME 
 
  (4) VAN DEN BERGH, Eveline
FENCING CLUB ALMERE
 
 
(4) KOOIMAN, Anne Clair
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 14
Ref:  BEL, Erik  S.V. LA PRIME 
 
    (1) BOONE, Kelly
SCHERZ
 
(3) VAN DER VEEN, Ynet
SCHERZ
 
  15 - 10
Ref:  VAN TEESELING, Freek  S.V. DE DRIE MUSKETIERS
Assist:  JANSEN, Christian  S.V. SCARAMOUCHE
Assist:  DULFER, Hugo Jan  S.V. BEAU GESTE
 
  (3) VAN DER VEEN, Ynet
SCHERZ
 
   
(14) RENTIER, Anouk
SCHERMCENTRUM AMSTERDAM
 
15 - 9
Ref:  JANSEN, Christian  S.V. SCARAMOUCHE 
   
    (3) KROESE, Roos
S.V. ROBBSCHERMEN
 
   
(11) BERENDS, Carmen
S.V. ROBBSCHERMEN
 
  15 - 13
Ref:  SCHOBER, Katja  FENCING ERMELO 
   
  (6) KROESE, Roos
S.V. ROBBSCHERMEN
 
     
(6) KROESE, Roos
S.V. ROBBSCHERMEN
 
15 - 8
Ref:  DULFER, Hugo Jan  S.V. BEAU GESTE 
     
    (2) KROESE, Roos
S.V. ROBBSCHERMEN
 
 
(7) OBSTER, Ellen
NSSV DON QUICHOTE
 
  15 - 11   
  (7) OBSTER, Ellen
NSSV DON QUICHOTE
 
   
(10) JANS, Linda
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 8
Ref:  HARTINGS, John  DEVENTER SCHERMVERENIGING 
   
    (2) DE JONG, Cheryl
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
(15) HOM, Ans
SCHERMSCHOOL DE JORDAAN
 
  15 - 14
Ref:  DULFER, Hugo Jan  S.V. BEAU GESTE 
 
  (2) DE JONG, Cheryl
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
 
(2) DE JONG, Cheryl
SCHERMCLUB DEN BOSCH
 
15 - 7
Ref:  SCHOBER, Katja  FENCING ERMELO 
 
   

Final Results
Event finished at 4:24 PM
Place Name Club(s)
1 BOONE, Kelly SCHERZ 
2 KROESE, Roos S.V. ROBBSCHERMEN 
3T DE WIJN, Day SCHERMCLUB DEN BOSCH 
3T DE JONG, Cheryl SCHERMCLUB DEN BOSCH 
5 VAN DER VEEN, Ynet SCHERZ 
6 OBSTER, Ellen NSSV DON QUICHOTE 
7 KROESE, Katelijn SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
8 VAN DEN BERGH, Eveline FENCING CLUB ALMERE 
9 KOOIMAN, Anne Clair SCHERMCLUB DEN BOSCH 
10 SIZOO, Isaura S.V. ROBBSCHERMEN 
11 YOSHIMORI, Sakura SCHERZ 
12 JANS, Linda SCHERMCLUB DEN BOSCH 
13 BERENDS, Carmen S.V. ROBBSCHERMEN 
14 RENTIER, Anouk SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
15 HOM, Ans SCHERMSCHOOL DE JORDAAN 
16 TERZOPOULOS, Marlies SCHERZ 
17 HUGHES, Samantha NSSV DON QUICHOTE 
18 BAVELAAR, Anne SCHERMCENTRUM AMSTERDAM 
19 KERSKES, Malika FENCING ERMELO 
20 VAN ARNHEM, Esther SCHERMCLUB DEN BOSCH 
21 KEMMERLING, Anyuta ASV VAN DEN BERG 
22 REINECKE, Liset SCHERMSCHOOL DE JORDAAN 
23 CELIE, Jocy FENCING CLUB ALMERE 
24 GYOVAI, Lilla Kinga SCHERMCENTRUM NOORD 
25 VAN PRAET, Merlyse NSSV DON QUICHOTE 
26 KARDOL, Klaartje S.V. ROBBSCHERMEN 
27 V.D. PUTTEN, Nathalie SCHERZ